DKNY firade 30 år i Brooklyn.

DKNY avslutade New York Fashion Week med ett 30-års kalas i stor stil. ”Alla var där” för att fira med grundaren Donna Karan själv. De lämnade dock Manhattan bakom sig och intog istället St. Ann’s Warehouse. Bland annat underhöll Halsey och Cara Delevingne. Allteftersom hyrorna skenat på Manhattan blir Brooklyn det allt mer heta.

Du kan läsa mer här, på amerikanska Vogue och förstås kolla bilderna för att se vad alla hade på sig.

Vi återkommer med mer från New Yorks modevecka inom kort.

Genom att fortsätta använda denna webbplats godkänner du användandet av cookies. mer information

Dina cookie-inställningar för denna webbplats är satt till ”tillåt cookies” för att ge dig den bästa upplevelsen. Om du fortsätter använda webbplatsen utan att ändra dina inställningar för cookies eller om du klickar ”Godkänn” nedan så samtycker du till detta.

Stäng