En vecka i en modestudents liv

Vi har många elever i olika faser i livet. Just nu märker vi att det är en del som vill ha kursintyg, för att de söker in till t ex Beckmans. Men hur är det att studera modedesign egentligen? Vi hittade inget berättat av en svensk student, förutom intervjun med Antonia Pihl som du kan hitta här. Men väl detta klipp av och med Taylor Dziedzic i Kanada. Det är väldigt personligt och en hel del underhållande.

Genom att fortsätta använda denna webbplats godkänner du användandet av cookies. mer information

Dina cookie-inställningar för denna webbplats är satt till ”tillåt cookies” för att ge dig den bästa upplevelsen. Om du fortsätter använda webbplatsen utan att ändra dina inställningar för cookies eller om du klickar ”Godkänn” nedan så samtycker du till detta.

Stäng