Konsten att kurera sig med stil

I dessa tider kan det vara roligt att höra hur man (eller snarare de välbeställda) gjorde för att ta vara på sin hälsa. Populärt var ju till exempel att åka till en kurort. På så sätt kunde man komma undan stadens dåliga luft och smittsamma sjukdomar. Inte helt ointressanta paralleller till dagens karantäntider. Lyssna på ännu ett intressant och underhållande programavsnitt (eller pod) av Susanne Ljungs programserie ”Stil”. Klicka här!

Genom att fortsätta använda denna webbplats godkänner du användandet av cookies. mer information

Dina cookie-inställningar för denna webbplats är satt till ”tillåt cookies” för att ge dig den bästa upplevelsen. Om du fortsätter använda webbplatsen utan att ändra dina inställningar för cookies eller om du klickar ”Godkänn” nedan så samtycker du till detta.

Stäng