Blumarine visar våren

Visst verkar det långt borta nu, det kommer en vår…snarare än vi anar. Och som vi längtar efter den! Så vi tänkte det kunde vara kul att visa hur det italienska märket Blumarine vill att det ska se ut då. Märket grundades av Anna Molinari och Gianpaolo Tarabini 1977. Även om Gianpolo inte längre är vid livet är märket ännu idag i högsta grad en familjeanlägenhet med bl a dottern Rosella som designer. Hur som helst – befriande osvenskt är det. Lute inspiration hittar man alltid. Klicka och njut!

Genom att fortsätta använda denna webbplats godkänner du användandet av cookies. mer information

Dina cookie-inställningar för denna webbplats är satt till ”tillåt cookies” för att ge dig den bästa upplevelsen. Om du fortsätter använda webbplatsen utan att ändra dina inställningar för cookies eller om du klickar ”Godkänn” nedan så samtycker du till detta.

Stäng