Nytt och fräscht signerat Paul Costelloe

Det är alltid kul att hitta något utanför de vanliga kretsarna i Paris, New York eller Köpenhamn. Här är en visning av irländske Paul Costelloe. Fantasifullt, nytt och stilrent. Men Paul är långt ifrån en duvunge. Denne medelålders irländare anses vara en av den ledande designern inom modevärlden i Irland och Storbritannien. Han genomgick sin utbildning och första år i Paris. Han blev prinsessan Dianas personlige designer 1983. I samma veva startade han sin eget märke och har bland annat skapat kollektioner för British Airways, Delta Airlines och det irländska olympiska landslaget.

Foto © Paul Costelloe

Genom att fortsätta använda denna webbplats godkänner du användandet av cookies. mer information

Dina cookie-inställningar för denna webbplats är satt till ”tillåt cookies” för att ge dig den bästa upplevelsen. Om du fortsätter använda webbplatsen utan att ändra dina inställningar för cookies eller om du klickar ”Godkänn” nedan så samtycker du till detta.

Stäng