Stockholm Fashion District – de digitala svenska modekvarteret!

Stockholm Fashion District är en ny och tidsanpassad mötes plats med digitala och fysiska showroom. Det är öppet 365 dagar om året och med modeveckor med fokus på handel som samlar svenska och internationella varumärken och inköpare. Vidare finns det forum för kreativitet och skapande samt vidareutveckling vid seminarier och utbildningar. Distriktet besöks årligen av designers, e-handel, retail, internationella delegationer, intressenter och andra modeentusiaster.

Läs mer om Stockholm Fashion District här!

Genom att fortsätta använda denna webbplats godkänner du användandet av cookies. mer information

Dina cookie-inställningar för denna webbplats är satt till ”tillåt cookies” för att ge dig den bästa upplevelsen. Om du fortsätter använda webbplatsen utan att ändra dina inställningar för cookies eller om du klickar ”Godkänn” nedan så samtycker du till detta.

Stäng